BodyMind program pracy z grupami

BodyMind

Nazwa BodyMind zawiera pewne przesłanie, które przyświeca nam w zajęciach. W zajęciach grupy BodyMind koncentrujemy naszą uwagę przede wszystkim na ciele i jego fenomenach, nadajemy prymat językowi ciała i ruchu, finalnie przekładając ten język na znane nam mentalne określenia stanów i procesów psychicznych (wiedza ucieleśniana).

Praca grupowa zajmuje szczególne miejsce w mojej praktyce. Od kilku lat prowadzę grupy terapeutyczne długoterminowe dla osób dorosłych. Zdobyte doświadczenie w pracy terapeutycznej z grupami oraz pozytywne opinie uczestników zakończonych już grup zaowocowały pomysłem stworzenia autorskiego programu dla grup z wykorzystaniem metod i technik angażujących procesy cielesno-ruchowe. Moje przygotowanie i inspirację do prowadzenia zajęć grupy BodyMind czerpię ze szkoleń i osobistej praktyki pod okiem Nauczycieli i Superwizorów.

Grupa BodyMind ma charakter rozwojowy i uzupełniający własny proces psychoterapeutyczny, nie jest to psychoterapia grupowa sensu stricto.

schody

Celem Grupy BodyMind jest rozwinięcie i pogłębienie świadomości swojego ciała i ruchu. W toku spotkań świadomość ta zostaje ucieleśniana, co jest warunkiem niezbędnym integracji procesów psychicznych (poznawczych, emocjonalnych i somatycznych).

Do kogo skierowana jest propozycja udziału w grupie BodyMind? Propozycja ta jest dla osób będących aktualnie w psychoterapii indywidualnej i/lub grupowej lub mają za sobą w/w procesy. Grupa liczy max 10 osób.

Czego można się spodziewać na zajęciach?

Zajęcia zawierają elementy struktury, czyli każde zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką psychosomatyczną i kończą regeneracją. W środkowej części zajęć są propozycje doświadczeń dotyczące określonego tematu pracy. Wykorzystujemy muzykę i przybory: chusty, krzesła, kredki, rysunki, zdjęcia i notatniki, adekwatnie do proponowanych doświadczeń. Po każdym doświadczeniu omawiamy jego przebieg. Grupa pracuje w oparciu o ustalany kontrakt grupowy.

Czas i miejsce spotkań – dotychczasowa formuła obejmowała 2 spotkania w miesiącu, w weekendy (sobota lub niedziela), trwające 120 minut. Cykl spotkań grupy BodyMind obejmuje 6 miesięcy. Miejscem spotkań jest wynajmowana sala (studio jogi).

Grupa BodyMind ma charakter rozwojowy i uzupełniający własny proces psychoterapeutyczny, nie jest to psychoterapia grupowa sensu stricto.

Zobacz także: psychoterapia we Wrocławiu

Galeria zdjęć z ostatnich zajęć:

Aktualnie trwa NABÓR do kolejnej grupy BodyMind jesień 2023  – lato 2024

Zapraszam do umówienia się na konsultację w sprawie udziału w grupie:

Konsultacja jest rozmową (45 min.), w trakcie której określone zostają indywidualne oczekiwania i możliwości udziału w grupie oraz weryfikowane jest, czy oferta zajęć grupowych będzie odpowiednia dla osoby zgłaszającej się. Kandydat/ka uzyskuje widzę o ramach programowych zajęć (daty, płatności) i zasadach kontraktu grupowego.

Koszt konsultacji – 100zł